Kép beillesztése probléma

Kedves Prezi Support,
most kezdek ismerkedni a Prezi Next-tel. Eddig a Classic felületet használtam, amivel teljes mértékben meg voltam elégedve. Megértem, hogy váltani kellett a Flash miatt, de számos funkció eltűnt, ami Classicban nagyon hasznos volt.
Ilyen például a Képek és Videók beillesztése. A beszúrás menüpont alatt nem aktív sem Videó, sem a Kép almenüpont.
Köszönöm előre is a válaszokat!
Remélem csak én voltam figyelmetlen, vagyis nem tiltották le a kép- és videó beszúrásának lehetőségét a Edu Standard felhasználóknak és így tovább használhatom a Prezi felületét a megszokott lehetőségekkel.
Kovács Tamás

Közben rájöttem, hogy be lehet húzni a képet a felületre és akkor megjelenik. Ha így lehet, akkor továbbra sem értem, hogy miért nem aktív a Beszúrás->Kép menüpontom. Főleg úgy, hogy az oktatóvideójukban a Beszúrás->Kép menüpontot mutatják. Illetve a Videó beillesztését továbbra sem tudom, hogy hogyan kell. Egy Youtube videót nem lehet ráhúzni a felületre… Ami még szívfájdalmam, hogy az útvonalat sem tudom, hogy hogyan lehet módosítani. Lehet játszani a fejezettekkel, de ez sokkal bonyolultabb, mint ahogy korábbi verzióban volt. Illetve ez a fejezetes megoldás pontosan ezt a lehetőséget lövi ki.

A képek és YouTube videók beillesztése továbbra is lehetséges licensz-típustól függetlenül. Amennyiben ezek nem elérhetőek a menüben, azt nagy valószínűséggel tűzfal-beállítások kozhatják, különösképp akkor, ha egy intézményi hálózatot használ. Ebben a cikkben összeszedtük, hogy milyen javasolt beállítások szükségesek ahhoz, hogy a Prezi Next fennakadások nélkül tudjon futni egy adott hálózaton. Remélem ez segít!

Kedves Vanda!

Nagyon köszönöm a segítséget! A válasza segített a megoldás megtalálásában. Nem a tűzfal volt a ludas, hanem a böngészőmben használt kiegészítő. Avira Browser Safety bővítményt használok a reklámok kiszűrésére. Ennek kikapcsolása után aktívak lettek a hiányolt menüpontok és így működik is a Youtube videó beszúrás. Így már minden rendben és visszavonom a fenti állításaimat, és ennek függvényében át is írom a bejegyzéseimet, mert sok minden állításom ezek tudatában nem igazak és bántóak. Ezért elnézést kérek Önöktől!

Hozzátenném azért, hogy a mezei felhasználónak nem biztos, hogy sikerül ilyeneket megoldani, de a lényeg, hogy sikerült és ők is tudnak segítséget kérni Önöktől, vagy informatikában jártasabb személytől.

Köszönöm még egyszer és örülök, hogy minden olyan funkció, amire szükségünk lehet az órán, működik.

Nagyon örülök, hogy segíthettem, @Kovacs_Tamas, és további sok sikert az órákhoz! Amennyiben úgy alakul, a jövőben is nagyon szívesen segítünk.